מילת גנאי היא פוגענית והמטרה שלה היא לבזות את האדם מולנו.
מילת גנאי בעצם מוכיחה את האדם על טעות שעשה או כישלון או תכונות שליליות שיש בו. היא מעצימה את הכוונה השלילית.

  1. לא תוכלו להחזיר מילת גנאי שכבר נזרקה לאוויר... ואתם תצטערו על כך מאוד לאחר הריב. בוויכוח אנחנו רגישים מאוד ולעתים משתמשים בתקשורת מילולית רגשית שבזמן רגיעה לא היינו אומרים אותה. לאחר הוויכוח, אם קיללנו את בני הזוג שלנו או דיברנו אליהם לא יפה אנחנו מצטערים על שדיברנו כך ואת הנאמר אין להשיב.
  2. מילת הגנאי מרחיקה את בן הזוג מכם ואוטמת אותם להמשך הוויכוח ביניכם. אם נפגענו ממילת גנאי הרי שאין אנחנו יכולים ללכת לקראת בני הזוג, להיות סבלנים או סלחנים באותו הרגע. מליות הגנאי פוגמות בוויכוח ולא מקדמות אותנו למטרה.
  3. גם אם תתנצלו אחר כך זה לא יעזור הרבה. מילת הגנאי נצרבת בתוכנו וגורמת לבני הזוג לנהוג באופן שונה מולכם בעתיד. אם נפגענו ונעלבנו ממילת הגנאי או הקללה שנזרקה אלינו בשעת ריב המוח זוכר את התחושה הלא נעימה שחווינו והפגיעות גדולה מכפי שאנחנו יודעים. יהיה צריך לכפר על מילת הגנאי בהרבה פעולות חיוביות על מנת שהמוח "ישכח" את הפגיעות.
    ממחקרים נמצא שצריך לכפר ב- 5 התנהגויות חיוביות על כל הערה שלילית אחת.

  4. מילת הגנאי גורמת לסדקים בזוגיות שרק הולכים וגדלים. לא נעים לשמוע תקשורת שלילית שמכוונת אלינו. היא מגדילה את הפער בקשר ולאט לאט בהמשך התנהגות זו היא מרחיקה אותנו האחד מהשניה גם אם אנחנו לא מודעים לכך.

על כן – בכל פעם שאתם מרגישים צורך לקלל או לדבר לא יפה לבני זוגכם זכרו:

  1. קחו אחריות ופשוט עצרו מעצמכם מלהגיד את המילה הלא נכונה והשלילית שהתכוונתם להגיד.
  2. תדמיינו שמולכם נמצאת הסבתא האהובה שלכם, או הדודה היקרה שלכם. איך הייתם מדברים אליה? גם מקללים? גם מזלזלים בה? לא. זכרו שבני הזוג שלנו הם האנשים שאנחנו צריכים לכבד ולהוקיר יותר מכל.
  3. תזכרו שמולכם עומד האדם שאתו התקדשתם בברית הנישואים ואתו אתם לבלות את שארית חייכם. תנהגו בו בכבוד כמו שהייתם רוצים שינהג בכם. התקשורת הזוגית משפיעה מאוד על שאר הרגשות ההדדיים בין בני הזוג.
  4. הימנעות מלהזיק חשובה יותר מהמוכנות לתקן. קחו אחריות על הזוגיות שלכם ועשו אתם את הצעד הנכון. 

 

לייעוץ זוגי באווירה בטוחה לחצו כאן
לקבלת ניוזלטר שבועי לדרכים לזוגיות מאושרת לחצו כאן
לוידאוטיפים בערוץ היוטיוב שלי לחצו כאן 
לדף שלי בפייסבוק לחצו כאן
לקבוצה סגורה בפייסבוק "משפחה פרק ב" לחצו כאן