זוגיות, גם הטובה ביותר, איננה מחליפה את מציאת האושר האישי!!!
בזוגיות טובה על בני הזוג לקבל האחד את השני תוך כדי קבלת העצמי.
להלן שני כיווני מחשבה והודרך להגשמתן:

1. עלינו לקבל את עצמנו, קודם כל, כשלמים = כבעלי תחושות חיוביות ושליליות כאחד. עלינו להבין שיש בנו צדדים טובים יותר ופחות ולהיות שלמים עם התחושות שמלוות למחשבות אלו. אנו חיים בעולם לא מושלם ולכן גם צריכים להבין שאנו לא נהיה מושלמים לעולם.
הכח הטמון בנו הוא להבין את הצדדים האלו בנו, לקבל אותם ולהשתדל לעשות ככל יכולתנו על מנת להתמודד עמם. להתמודד עם רגשות כגון: עצב, פחד, חרדה לצד תחושות של אושר, גאווה ושמחה. האפשרות לחוות רגשות שליליים ייתן לנו יתרון בחוויית רגשות חיוביים.
כשעצוב לנו – להיעצב. כשפגעו בנו – להיפגע. לא תמיד להתנהג לפי מה שצריך. מה שנכון. אלא מה שמרגיש. כמובן שיש לדעת לקחת את הרגשות ולבטא אותן בצורה נכונה. לדבר על הכעס ולא לכעוס בחזרה. לדבר על הפגיעות וההיעלבות אך לא להסתגר למשך שבוע ימים. 

2. עלינו להישאר נאמנים לעצמנו, לתשוקות שלנו, לתחושות שלנו, לרצונות שלנו (שביטלנו לא פעם כדי להיות משמעותיים לבני זוגנו…) תוך כדי התאמתם לזוגיות. היכן וויתרנו לעצמנו בזוגיות? כמה זה השפיע עלינו? מה אנחנו יכולים לעשות בנוגע לכך, תוך שמירת האיזון הזוגי במערכת היחסים שלנו? האם שינינו את המהות שלנו כדי להתאים לבני הזוג ולאחר זמן מה זה החל לנגוס בנו?לתסכל אותנו? האם יש לנו צורך או רצון מסוים שהדחקנו ולא העלינו בפני בני הזוג מכל סיבה שהיא? האם המרחב האישי שלנו בזוגיות נפגע?

3. אל נא לנו להאשים את האחר. יש לנהל דיאלוג עם בן הזוג. הם לא אשמים בזה שלעתים חסכנו מעצמנו התנהגות או צורך מסוים. אלו אנחנו שרגשות כמו פחד, דאגה, ייאוש או תסכול מנעו מאיתנו מלהגשים את הרצונות שלנו. האם בכלל העלינו את זה בפני בני הזוג? האם עשינו זאת בצורה נכונה?
האם דרשנו מהם (דבר שגרם להם להתגוננות וסירוב) או ביקשנו את המרחב האישי? האם הסברנו את המניעים שלנו והצרכים הבסיסיים שלנו?

שבו עם בני הזוג. ספרו להם על התחושות שלכם, הרצונות שלכם שנדחקו עם הזמן ובחנו יחדיו מתי ואיך ניתן יהיה להגשים את הרצונות וההוויות הפנימיות שלכם. האושר האישי משפיע בקשר ישר על הזוגיות. כשאתם תהיו מאושרים גם בני זוגכם יהיו. כששניכם תהיו מאושרים – גם ילדיכם יהיו בהתאם!

בזוגיות חייב להיות מרחב אישי ופרטי לצד הזוגי. הם צריכים להיות שקולים ומאוזנים. לא האישי על חשבון הזוגי או הזוגי על חשבון האישי. ורק אתם תדעו מהו האיזון עבורכם.

זוגיות גם הטובה ביותר, איננה מחליפה את מציאת האושר האישי

לייעוץ זוגי באווירה בטוחה לחצו כאן
לקבלת ניוזלטר שבועי לדרכים לזוגיות מאושרת לחצו כאן
לוידאוטיפים בערוץ היוטיוב שלי לחצו כאן 
לדף שלי בפייסבוק לחצו כאן
לקבוצה סגורה בפייסבוק “משפחה פרק ב” לחצו כאן