רווק בזוגיות פרק ב'

כתבה 1 מתוך 3 בנושא. כששני בני הזוג רווקים הכל פשוט יחסית אבל כשלאחד מהם יש כבר ילדים - הזוגיות שונה לגמרי

רווק בפרק ב

קשיי זוגיות

בשונה מזוגיות פרק א’, בה יש תהליך התאהבות, פניות רבה ומטרות משותפות, זוגיות עם “איש משפחה” שלו יש ילדים הוא כבר סיפור אחר לגמרי. 
לפניכם מספר דוגמאות: 

  • מספר 2 - הרווק נכנס לזוגיות עם אדם, שלו זו זוגיות פרק ב'. במקום לחוש חשוב ומשמעותי ביותר הוא חש לעתים שהוא מספר 2 של בן הזוג, כי את מספר 1 תפסו ילדיו. הרי ברור שכשאין ילדים ברקע אנחנו מספר 1 זה לזה, וכשיש ילדים, אז לא נעים להודות, אבל בני הזוג יהיו מספר 2 כבר מההתחלה. זה קשה, זה לא נעים לדעת את זה, כי יש לנו את הציפייה שיאהבו אותנו, ירצו אותנו ושאנחנו נהיה מושא ההערצה של בני זוגנו בלי תנאים. כיוון שלגרוש יש כבר ילדים והוא מחויב להם, אוהב אותם והם בבת עינו - סביר להניח שאם יקרה משהו – הוא יעדיף אותם על פני הרווק.
  • פניות הדדית - הזמן הפנוי וסדר היום שונים בין בני הזוג: הרווק פנוי מאוד בערבים כאשר ההורה הגרוש עסוק עם ילדיו. הגרוש לא יכול להתמסר לרווק 100% (כי יש לו ילדים, מחויבות).
  • הורות - ההורות זרה לרווק בפרק ב' אשר לא חווה עד כה חינוך ילדים. בן הזוג ההורה יכול להגיע לקשר עם ציפיות מהרווק להתנהגות הורית. 
  • מטרות - המטרות שלהם עשויות להיות שונות: הרווק יחוש צורך במספר ילדים כאשר בן הזוג ההורה ירצה רק עוד ילד אחד במקרה הטוב.
  • מיסוד הקשר - הרווק מעוניין בחתונה כאשר הגרוש מעוניין לבדוק את הקשר המשמעותי לאורך זמן.
  • תקציב - לגרוש/אלמן אין מספיק כסף להשקיע במתנות ויציאות בגלל ירידה ברמת החיים. היזכרו כמה כסף השקעתם בבני זוגכם באהבה הרומנטית. מתנות, סופ"שים, מסעדות... ופתאום עכשיו, יש קשר עם גרוש וכבר אין את היכולת הכלכלית להענקת החיזור הכלכלי שרוצים להעניק בשלב ההתאהבות.
  • בילויים - לפי הלו"ז של הגרוש... יתכן והגרוש ייאלץ לבטל דייט להצגה או מסעדה כי אחד הילדים חולה או נמצא בחזקתו (מה שלא היה בתכנון). ייתכן שלא יהיו הרבה הזדמנויות לזמן זוגי נטו. זה קשור גם למי שהילדים בחזקתו או לא. אלו שהילדים בחזקתם, ימצאו קושי רב יותר בלפנות זמן לזוגיות, בין הילדים, הסידורים וההתחייבויות השונות, לעומת הורה גרוש שילדיו מגיעים אליו רק פעמיים בשבוע.
  • מערכת תמיכה - הסביבה לא תמיד תומכת ברווק בפרק ב'. המשפחה הקרובה היתה רוצה לחשוב שהוא יתחיל את חייו עם רווק כמוהו ולא "סוג ב" לדברי מספר אימהות.
  • מגורים משותפים - הרי לרווק זאת זוגיות לכל דבר וחלק מביסוס הקשר עבורו הוא מגורים משותפים עם אהוב לבו, כאשר לבן הזוג בפרק ב' הדבר פחות דחוף ואולי מתוך ניסיונו בעבר, הוא היה רוצה לבסס תחילה את הקשר לפני צעד משמעותי זה. יש לו ילדים בתמונה והוא לא היה רוצה שיחוו כניסה ויציאה מהמרחב המשפחתי של בני זוג פוטנציאליים.

הרווק בפרק ב'

מבחינה מקצועית, אם תרצו, קוראים לזה “הם לא באותו השלב ההתפתחותי בהקשר המשפחתי”.

הציפייה של להיות מספר 1 יוצרת מריבות, קנאה לילדיו של הגרוש, תחרות על המשאבים של זמן כסף ואהבה של ההורה הגרוש, וגורמת לרווק להרגיש לעתים לא אהוב ואפילו דחוי, מתוסכל ולעתים חסר ביטחון באהבה שנרקמת ביניהם.

הגרוש גם כן מרגיש בין הפטיש לסדן. מצד אחד הוא רוצה מאוד את הקשר החדש שנרקם, אך ידיו כבולות שכן יש לו התחייבויות קודמות ואין לו כבר את כל המשאבים שהיו לו כשהיה רווק. תשומת הלב שלו נחלקת בין אהבתו לילדיו לבין הרצון לרצות את בן הזוג הרווק שמתקשה גם כן.

הדרכים להקלת התסבוכת

להיות מוכן למספר 2

הרווק בפרק ב’ צריך להיות מודע לכך שהוא נכנס למערכת בה הוא יהיה מספר 2  ואל לו לפחד מכך.
יהיה נכון לו לדעת את זה מלכתחילה, להבין את המורכבות אליה הוא נכנס.
הוא לא צריך לראות ביחסים שלו מול הילדים של בן זוגו תחרות אלא להבין שיש מקום לכולם.
ככל שהוא יפנים ויבין שאין לו חזקה בלעדית על בן הזוג, כך התחושות שלו בקשר יהיו חיוביות ובטוחות יותר.

אחריות ובגרות

בני הזוג צריכים לדעת שלמען קשר זוגי וחדש הם צריכים להראות בגרות, להבין את המצב ויחד עם להיות מוכנים להקריב כל אחד מהצד שלו.

 הרווק מצדו, יתפשר על תשומת הלב המלאה ויתחלק בה עם עוד כמה זאטוטים.
הגרוש יבין שהוא ייאלץ לוותר על זמן פנוי ואישי שלו לעתים, על מנת להיפגש עם הרווק בזמן זוגי המגיע לשניהם.

סבלנות

קשר זוגי צריך להירקם. יש לתת לו זמן ובוודאי שצריך להשקיע.
על כן, צריך למצוא זמן זוגי לבילוי של בני הזוג. יש להשתדל לקבוע זמנים מראש, כי הספונטניות היא לא חברתם הטובה של הגרושים, בעיקר אלו עם הילדים הקטנים.

להיאחז ביתרונות

מומלץ לרווק בפרק ב’ למקד את תשומת הלב שלו למה שכן מוצא חן בעיניו בקשר.
מה הוא כן מקבל מהקשר. מה הוא מרגיש וחווה בזוגיות זו. אל לו לחפש מה לא טוב. מה לא מצליח.

להזכירכם, גם בפרק א’ יש בעיות וקשיים ובטח שבפרק ב’. אם נחפש טוב טוב נצליח למצוא הרבה מהם ועל כן המטרה היא להתמקד במה שכן טוב בקשר.

לחפש זוגיות טובה בימינו לא קל ואם נמצאה זוגיות שיכולה להיות אוהבת ומכבדת ומאושרת – ניתן להתגבר על קשיים כמו בכל זוגיות וכדאי לבדוק גם את היתרונות של הקשר ושל האדם.

צפייה בהורות קיימת

זו גם ההזדמנות המופלאה ל הרווק בפרק ב’ לצפות בהתנהגות ההורית של בן זוגו.
בפרק א’ היינו רוצים
שתהיה לנו מכונה כזו שהיתה מראה לנו איזה הורה יהיה בן זוגנו.
הנה!!! קיבלתם את המכונה! אתם יכולים לראות “על אמת” את התפקוד ההורי של בני זוגכם מול ילדיהם והאם הוא תואם את הציפיות ההוריות שלכם.

תיאום ציפיות

רצוי לשוחח בצורה כנה עם בני הזוג (לאחר היכרות מסוימת) ולהציף את הציפיות שיש לכם מהקשר או מההתנהלות בו (לפחות בהתחלה כי שינויים יתהוו בהתאם להתפתחות הקשר).
לעשות תיאום ציפיות ולהבין האם באפשרותכם להעניק או לקבל את רצונכם בקשר זה מלכתחילה.

לכתבה 2 מתוך 3 בנושא הרווק בפרק ב’ יש ללחוץ כאן 

לכתבה 3 מתוך 3 בנושא הרווק בפרק ב’ יש ללחוץ כאן 

אתם מוזמנים לשתף חברים שנמצאים בתהליך זה על מנת שיבינו שהם לא לבד ושיש דרכים להתגבר על הקשיים.

לקבוצה סגורה בפייסבוק "זוגיות שכזאת פרק א פרק ב"

לקבלת ניוזלטר שבועי לדרכים לזוגיות מאושרת

לקבלת ניוזלטר שבועי להתנהלות נכונה בפרק ב'

לוידאוטיפים בערוץ היוטיוב שלי

לדף שלי בפייסבוק

פוסטים אחרונים

יום האב

יום האב

לפעמים עסוקים ביום האם או יום האשה עד ששוכחים להתייחס ליום האב וצריך שיהיה אחד כזה. הגברים עוברים בלבול רב בדורות האחרונים ועלינו לראות אותם בעין חדשה

קראו עוד »
מי אשם במריבות זוגיות

מי אשם במריבות זוגיות

זוגות רבים מאשימים זה את זו במריבות הזוגיות כשהם לא תמיד מודעים לכך ששניהם אחראים לתסכול המתמשך, לוויכוחים החוזרים ונשנים במערכת היחסים ולנתק ולריחוק שנוצר ביניהם. 

קראו עוד »

רוצים להציל את הזוגיות שלכם ולעשות שינוי אמיתי?

השאירו כאן פרטים או התקשרו 054-9455660 – מה שנוח לכם